Zmiana hasła administratora z poziomu bazy danych w Prestashop 1.7

Czasami może się zdarzyć że nie potrafimy zalogować się do panelu administracyjnego. Oczywiście można skorzystać z opcji przypomnienia hasła. Co w przypadku, gdy nie działa ? Zawsze możemy zalogować się do bazy danych i zmienić hasło ręcznie. Robimy to w następujący sposób.
Uruchamiamy PHPMyAdmin. W moim przypadku będzie to http://localhost/phpmyadmin. Następnie przechodzimy do tabeli z pracownikami: ps_employee. Z powiomu górnego menu wybieramy opcję SQL i uruchamiamy następujące zapytanie:

UPDATE `ps_employee` SET `passwd` = MD5('geddGtxKVv1NynozeUoRx23Hgn0rP4rGk4Q9wVvN0TDGzmPtvXSBC8ktP@ssw0rd') WHERE `ps_employee`.`id_employee` = 1;

Jak wygenerować hasło ? Otwieramy plik: \app\config\parameters.php i kopiujemy wartość dla parametru 'cookie_key’. W moim przypadku wartość przedstawia się następująco: geddGtxKVv1NynozeUoRx23Hgn0rP4rGk4Q9wVvN0TDGzmPtvXSBC8kt. Następnie na końcu tej wartości wprowadzamy swoje hasło. W moim przypadku było to 'P@ssw0rd’. Co razem tworzy Nam następujący ciąg znaków: geddGtxKVv1NynozeUoRx23Hgn0rP4rGk4Q9wVvN0TDGzmPtvXSBC8ktP@ssw0rd. Warto także zwrócić uwage na parametr 'id_employee’, który definiuje, któremu pracownikowi zmienimy hasło. Nie pozostaje nam nic innego jak uruchomić polecenie i zalogować się używając nowego hasła.